Basen w ogrodzie, a może Ogród SPA?

Jeszcze nie dawno wydawał się być luksusem, ale dzisiaj staje się normalnym wyposażeniem prywatnej przestrzeni przewidzianym już na etapie projektu ogrodu.
 

Charakterystyka projektu:

  • Liczba modeli basenów: 90
  • Liczba opcji wyposażenia i dostosowania: 200 000
  • Basen na otwartym terenie: tak
  • Basen w pomieszczeniu: tak
  • Zadaszenie basenu: tak
  • Ogrzewanie basenu: tak
  • Oświetlenie basenu: tak
     

zamów projekt/ usługę

 

Od kilku lat zmienia się w Polsce sposób postrzegania basenu i coraz więcej Klientów pragnie mieć go w ogrodzie lub w domu, dla własnych celów rekreacyjnych. Tym bardziej, że możliwość korzystania z niego jest znacznie dłuższa, niż to się nam wydaje. Jest to jeden z atutów naszej nowatorskiej oferty: Ogrodu SPA.

Basen – przestrzeń rodzinnych emocji

Zainteresowanie basenami kąpielowymi instalowanymi w ogrodach prywatnych rośnie z roku na rok systematycznie. Zwiększa się też świadomość, że jest to istotny element wyposażenia ogrodu służący zarówno integracji rodziny, dobrej zabawie w gronie przyjaciół, znajomych i co ważniejsze służący poprawie jakości zdrowia. Ten ostatni aspekt posiadania własnego basenu przekonuje najbardziej.

Upadł już mit, że nasz klimat pozwala na kąpiel w ogrodowym basenie tylko miesiąc lub dwa w roku i z tego powodu inwestycja ta wydaje się być nieopłacalna. Nasi Klienci, którzy zdecydowali się powierzyć nam zarówno projekt ogrodu jak i instalację basenu przekonali się, że sezon basenowy w polskich warunkach klimatycznych może trwać niemal tak długo jak sezon wegetacyjny - czyli kilka miesięcy. Korzystać z basenu można już od kwietnia i nawet do końca października. Tak długi czas jest możliwy przy spełnieniu kliku warunków. Jest to jednak ponad pół roku, kiedy naprawdę można kąpać się we własnym basenie. Zdecydowanie zmienia to perspektywę posiadania basenu: jak wiele dobrego może dać nam kontakt z wodą, która jest naturalnym środowiskiem człowieka.

Ogród i basen – razem budzą zachwyt!

Przymierzając się do instalacji basenu w ogrodzie ważny jest ostateczny efekt. Będąc częścią ogrodu basen powinien się z nim komponować, stać się integralną częścią przestrzeni. Wiele zależy od tego czy basen będzie wkomponowany w gotowy, istniejący ogród, czy też projektując przestrzeń wokół domu uwzględnia się jego instalację na bardzo wczesnym etapie projektowania. W obu tych przypadkach efekty potrafią być zachwycające. Najważniejsze to przemyśleć i właściwie wybrać miejsce instalacji (trzeba pamiętać o kwestiach technicznych, np. związanych z podłączeniem basenu do solarów dachowych), dobrać jego kształt oraz sprawdzić powiązania widokowe i komunikacyjne. Nasze baseny kąpielowe instalowaliśmy zarówno przed budową ogrodu jak i w istniejących ogrodach. Wszędzie budzą zachwyt.

Wielkość ogrodu nie ma znaczenia?

Myśląc o zakupie basenu miejmy świadomość, jaki obszar chcemy przeznaczyć na jego instalację. Nie musi to być wcale duża działka, jak często myślą Klienci. Jeśli nieruchomość jest w stanie zmieścić basen, to nie ma przeciwwskazań do jego instalacji. Zdecydowana większość basenów Waterair ma zintegrowane systemy filtracji, które znajdują się tuż przy basenie, albo są jego częścią (ukryte są w szerokich, wygodnych schodach basenowych). To sprawia, że basen może być zainstalowany na naprawdę niedużej powierzchni.

Woda? Czysta!

Zaawansowana technika w basenach Waterair jest na bardzo wysokim poziomie i jest w stanie samodzielnie zadbać o czystą wodę – oczywiście w zależności od wybranego modelu basenu i jego wyposażenia. Pozostaje więc podziwiać ogród z basenem i korzystać z życia!

Zdecyduj się na własny basen! A może zainteresuje Cię nasza oferta Ogród SPA, której basen jest częścią.

Zadzwoń do nas: 510 200 110 lub napisz: arlan@arlan.pl

ARLAN Architekci Krajobrazu  /  ARLAN Landscape Architects

 

Galeria

◄  wróć do projektów

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.