Projekty / Design

Basen w ogrodzie

Jeszcze nie dawno wydawał się być luksusem ale dzisiaj staje się normalnym wyposażeniem prywatnej przestrzeni przewidzianym już na etapie projektu ogrodu.
 

Charakterystyka projektu:

  • Liczba modeli basenów: 90
  • Liczba opcji wyposażenia i dostosowania: 200 000
  • Basen na otwartym terenie: tak
  • Basen w pomieszczeniu: tak
  • Zadaszenie basenu: tak
  • Ogrzewanie basenu: tak
  • Oświetlenie basenu: tak
     

zamów projekt/ usługę

 

Od kilku lat zmienia się w Polsce sposób postrzegania basenu i coraz więcej Klientów pragnie mieć go w ogrodzie lub w domu, dla własnych celów rekreacyjnych. Tym bardziej, że możliwość korzystania z niego jest znacznie dłuższa, niż to się na pozór wydaje.


Basen Waterair – przestrzeń rodzinnych emocji

Zainteresowanie basenami kąpielowymi instalowanymi w ogrodach prywatnych rośnie z roku na rok systematycznie. Zwiększa się też świadomość, że jest to istotny element wyposażenia ogrodu służący zarówno integracji rodziny, dobrej zabawie w gronie przyjaciół, znajomych i co ważniejsze służący poprawie jakości zdrowia. Ten ostatni aspekt posiadania własnego basenu przekonuje najbardziej.

Upadł już mit, że nasz klimat pozwala na kąpiel w ogrodowym basenie tylko miesiąc lub dwa w roku i z tego powodu inwestycja ta wydaje się być nieopłacalna. Nasi Klienci, którzy zdecydowali się powierzyć nam zarówno projekt ogrodu jak i instalację basenu przekonali się, że sezon basenowy w polskich warunkach klimatycznych może trwać niemal tak długo jak sezon ogrodowy czyli kilka miesięcy: już od kwietnia i nawet do końca października. Tak długi czas korzystania z basenu jest możliwy przy spełnieniu kliku warunków, ale jest to ponad połowa roku, kiedy naprawdę można kąpać się we własnym basenie. To zdecydowanie zmienia perspektywę całej inwestycji. Dostrzegany wówczas jak wiele dobrego może dać nam kontakt z wodą, która jest naturalnym środowiskiem człowieka.


Ogród i basen – razem budzą zachwyt!

Przymierzając się do instalacji basenu w ogrodzie ważny jest ostateczny efekt. Będąc częścią ogrodu basen powinien się z nim komponować, stać się integralną częścią przestrzeni. Wiele zależy od tego czy basen będzie wkomponowany w gotowy, istniejący ogród, czy też projektując przestrzeń wokół domu uwzględnia się jego instalację na bardzo wczesnym etapie projektowania. W obu tych przypadkach efekty potrafią być zachwycające. Najważniejsze to przemyśleć i właściwie wybrać miejsce instalacji (trzeba pamiętać o kwestiach technicznych, np. związanych z podłączeniem basenu do solarów dachowych), dobrać jego kształt oraz sprawdzić powiązania widokowe i komunikacyjne. Nasze baseny kąpielowe instalowaliśmy zarówno przed budową ogrodu jak i w istniejących ogrodach. Wszędzie budzą taki sam zachwyt.


Wielkość ogrodu nie ma znaczenia.

Myśląc o zakupie basenu miejmy świadomość, jaki obszar chcemy przeznaczyć na jego instalację. Nie musi to być wcale duża działka, jak często myślą nasi Klienci. Jeśli działka jest w stanie zmieścić basen, to nie ma przeciwwskazań do jego instalacji. Zdecydowana większość basenów Waterair ma  zintegrowane systemy filtracji, które znajdują się tuż przy basenie, albo są jego częścią (ukryte są w szerokich, wygodnych schodach basenowych). To sprawia, że basen może być zainstalowany na niedużej powierzchni.


Efekt czystej wody

Zaawansowana technika w naszych basenach jest na bardzo wysokim poziomie i jest w stanie samodzielnie zadbać o czystą wodę – oczywiście w zależności od wybranego modelu basenu i jego wyposażenia. Pozostaje więc podziwiać ogród z basenem i korzystać z życia!

Zdecyduj się na własny basen! Zamów nasz bezpłatny katalog!

 

Dowiedz się więcej o basenach firmy Waterair, której jesteśmy Autoryzowanym Dystrybutorem na Polskę.

Zadzwoń do nas lub napisz – odpowiemy na wszystkie pytania.

e-mail: arlan

tel: 510 200 110

 

Galeria

◄  wróć do projektów

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.