Ogród minimalistyczny w Kowalewie Pomorskim

Prezentujemy minimalistyczny projekt zagospodarowania prywatnej przestrzeni. Tym razem to ogród w Kowalewie Pomorskim, w którym najistotniejsze dla naszych Klientów było powiązanie estetyki z funkcjonalnością.

Po raz kolejny zaprojektowaliśmy ogród jako przestrzeń minimalistyczną, którą prezentujemy w naszej Galerii, na opracowanych wizualizacjach.

Charakterystyka projektu:

  • Powierzchnia całkowita: 1000 m2
  • Powierzchnia trawnika: 250 m2
  • Powierzchnie utwardzona: 85 m2
  • Projektowana łączna ilość roślin: 700 szt.
  • Infrastruktura: system oświetlenia, system nawadniania
     

zamów projekt/ usługę


Projekt w Kowalewie Pomorskim - pod względem obszarowym - jest znacznie mniejszy, niż ogród minimalistyczny zaprojektowany przez naszą pracownię w Jarużynie koło Bydgoszczy (na podstronie Projekty / Design, w dziale "ogrody nowoczesne"), niemniej jego powierzchnia została doskonale wykorzystana by pogodzić kompozycję roślin ozdobnych z możliwie największą przestrzenią otwartą, przeznaczoną na trawnik.

Projekt zakłada wysoką funkcjonalność całej nieruchomości, co stanowiło dla naszych Klientów priorytet. Prosty wjazd z dwoma miejscami parkingowymi, prosta alejka prowadząca od furtki do wejścia głównego w domu oraz proste alejki łączące front domu z dużym tarasem, po stronie południowo-zachodniej, komunikują w najprostszy możliwy sposób całą wewnętrzną przestrzeń. Dodatkowymi elementami są przedepty z luźno, ale rytmicznie ułożonych płyt kwadratowych, prowadzące do ogrodu warzywnego (narożnik południowy) oraz do domku gospodarczego z pobliskim grillem (narożnik zachodni).

Roślinność pełni dwie funkcje: izolacyjną (wykorzystaliśmy aż 8 różnych gatunków roślin! zamiast jednego monolitycznego żywopłotu z najbardziej popularnego żywotnika ? tui szmaragdowej) oraz estetyczną, przez zebranie roślin w określone kompozycje, w kilku wybranych miejscach. Dzięki temu ogród jest z jednej strony ozdobny, z drugiej zaś otwarty, umożliwiając właścicielom maksymalne wykorzystanie przestrzeni do wszelkich form wypoczynku czynnego i biernego.

Skupienie na priorytetach i prostota rozwiązań pozwoliły nam stworzyć wspaniałą wizję ogrodu.

W poniższej galerii prezentujemy koncepcję ogrodu (nie projekt techniczny) by możliwie najpełniej przedstawić jakość i formę zagospodarowania przestrzeni.

ARLAN Architekci Krajobrazu  /  ARLAN Landscape Architects

 

Galeria

◄  wróć do projektów

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.