Ogród Sceniczny.
Najbardziej niezwykły ogród

Połączenie i synchronizacja efektów specjalnych z wykorzystaniem wody, światła i dźwięku stanowi esencję Ogrodu Scenicznego stworzonego jako alternatywa dla wszechobecnych i nudnych ogrodów przydomowych.

Charakterystyka projektu:

  • Powierzchnia całkowita: 1000 m2
  • Powierzchnia trawnika: 250 m2
  • Powierzchnie utwardzona: 85 m2
  • Projektowana łączna ilość roślin: 700 szt.
  • Infrastruktura: system oświetlenia, system nawadniania
     

zamów projekt/ usługę

 

 

 

Zdecydowana większość ogrodów to tendencyjnie urządzone przestrzenie bez charakteru. Łuki i fale jako linie oddzielające wysypane korą grupy roślin od trawnika, często obecne oczka wodne i drewniane altanki stały się właściwie standardem polskich osiedli. Właściciele ogrodów, poza typowym ich użytkowaniem nie zastanawiają się niestety nad tym, w jaki sposób można inaczej z nich korzystać. My cały czas nad tym pracujemy. Chcemy zmienić to podejście.

Łamiąc stereotypy stworzyliśmy najbardziej niezwykły ogród: Ogród Sceniczny. Diametralnie różny - już w samym założeniu - od setek, a nawet tysięcy takich samych, najczęściej przydomowych przestrzeni.

Idea Ogrodu Scenicznego oparta jest na zaprojektowaniu przestrzeni, która przestanie być tylko monotonnym tłem, a zacznie grać dużo ważniejszą rolę. Stanie się jak scena teatru (stąd nazwa), gdzie uczestnicy zabawy będą jednocześnie aktorami i widzami "spektaklu". Spektaklem natomiast będą zsynchronizowane efekty wodne, świetlne i dźwiękowe.

Przewagą Ogrodu Scenicznego nad wszystkimi innymi jest dwoistość jego natury - może on być "tylko" ogrodem przy domu, ale też w każdej chwili (a zwłaszcza po zmroku) może stać się sceną dla rozmaitych wydarzeń lub samodzielnym, prawdziwie niezwykłym spektaklem.
W projekcie Ogrodu Scenicznego wykorzystujemy ogromny wachlarz urządzeń, efektów, zawsze indywidualnie dobranych do cech i potencjału konkretnej przestrzeni oraz oczekiwań Klientów. Niemożliwe jest więc stworzenie dwóch takich samych ogrodowych scenografii.

Wbrew nazwie oferta ta nie dotyczy wyłącznie obszarów przy domach (jedno i wielorodzinnych), ale z powodzeniem można ją wykorzystać na obszarach komercyjnych i publicznych, gdzie zbudowanie nastroju czy pokaz efektów mogą wywołać zainteresowanie. Z całą pewnością jest doskonała propozycja dla wszystkich, którzy dostrzegają jak ważna jest przestrzeń, w której istniejemy.

ARLAN Architekci Krajobrazu  /  ARLAN Landscape Architects

 

Galeria

◄  wróć do projektów

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.