Ogród z pawilonem i basenem

Modernistyczny, nowoczesny ogród z całorocznym pawilonem i basenem kąpielowym oraz sporym i jednocześnie bardzo wygodnym tarasem na niewielkiej działce jest możliwy, czego dowodem jest prezentowany projekt rewitalizacji przestrzeni.

Charakterystyka projektu:

  • Powierzchnia całkowita: 1000 m2
  • Powierzchnia trawnika: 250 m2
  • Powierzchnie utwardzona: 85 m2
  • Projektowana łączna ilość roślin: 700 szt.
  • Infrastruktura: system oświetlenia, system nawadniania
     

zamów projekt/ usługę

 

To kolejny projekt rewitalizacji istniejącej, zagospodarowanej przestrzeni, jaki z pełnym sukcesem wykonała nasza firma. W ramach zlecenia opracowaliśmy kompletną dokumentację zarówno całkowitej przebudowy ogrodu jak i projekt budowlany pawilonu oraz basenu, włączając w to ściany i mury oporowe, które powstaną w związku z nową formą zagospodarowania terenu i miejscami znacznym jego podniesieniem. Projekt rewitalizacji ogrodu oraz projekt budowlany dotyczą nieruchomości zlokalizowanej w Toruniu, na osiedlu Czerniewice. Stan obecny czyli sprzed projektowania przedstawiliśmy na czterech pierwszych zdjęciach. Wizualizacje efektu docelowego prezentujemy na kolejnych dwunastu.

Projektowanie ogrodu, a szerzej projektowanie rewitalizacji przestrzeni tym razem miało nowy wymiar, ponieważ musieliśmy zlokalizować obiekt kubaturowy (pawilon) i basen, które do tej pory w tej przestrzeni nie istniały. Dzięki temu, że wykonywaliśmy cały zakres projektowania stworzyliśmy integralną, wygodną i niezwykle estetyczną przestrzeń o wysokim standardzie wykonania.

Obszar objęty projektowaniem nie jest duży - ma blisko 750 m2. W żaden sposób jednak nie przeszkodziło to nam znacznie ten obszar "powiększyć", przede wszystkim pod względem funkcjonalności. W projekcie poza całkowitą zmianą wyglądu ogrodu wybudowany zostanie całoroczny pawilon z barem i jadalnią, z toaletami (osobno męską i damską) oraz komorą techniczną przeznaczoną dla technologii oczyszczania wody w basenie. Dach pawilonu potraktowaliśmy jako taras widokowy. To idealne rozwiązanie, ponieważ z tego tarasu rozciągać się będzie piękny widok na fragment Kotliny Toruńskiej stanowiącej obszar zalewowy Wisły, co jest dodatkowym atutem wskazanej przez nas lokalizacji pawilonu.

Pawilon przewidziany został w obniżonej części działki, dzięki czemu podnosząc fragmentarycznie poziom terenu uzyskamy bezstopniowe nachylenie umożliwiające wygodne wchodzenie i schodzenie z dachu.

Od elewacji frontowej pawilonu rozciąga się taras z basenem kąpielowym (podgrzewanym przez modernizowany system CO domu, dostarczający ciepło również do pawilonu), którego zakończeniem jest salonik ogrodowy. Salonik to przestrzeń luźnych, nieformalnych spotkań w gronie najbliższych znajomych, rodziny, przyjaciół. Od strony północnej optycznie zamknięty przez zastosowanie drzew o koronach ciętych w płaskie ekrany, zaś od wschodu przez pełne panele drewniane. Lekkie, ażurowe przykrycie w formie pergoli pozwala docierać dziennemu światłu. Nocą zaś salonik - jak cała przeprojektowana przestrzeń - ożywa dzięki wspaniałym efektom oświetleniowym.

Przygotowany przez nas projekt ogrodu zawiera: projekt zagospodarowania terenu, projekt doboru roślin, schemat systemu automatycznego nawadniania oraz schemat systemu oświetlenia. Projekt budowlany zawiera wszystkie niezbędne dokumentacje architektoniczne i konstrukcyjne oraz wszystkie branże.

Atutem przestrzeni po zmroku, poza jej naturalną, wysoką estetyką, będzie oświetlenie. Projekt oświetlenia zakłada bowiem wykorzystanie nie tylko światła białego led w bardzo różnej konfiguracji, ale również ledowych opraw RGB czyli światła kolorowego. Dzięki temu uzyskamy niepowarzalny efekt oświetlenia, miejscami bardziej intensywnego, miejscami bardziej intymnego, szczegółowo przemyślanego i dobranego do specyficznych funkcji poszczególnych części przestrzeni.

ARLAN Architekci Krajobrazu  /  ARLAN Landscape Architects / Projektowanie ogrodów / Projekty ogrodów

 

Galeria

◄  wróć do projektów

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.