Pielęgnacja 25 drzew - pomników przyrody.
Aleja Dębowa w Płowężu - etap III

To trzeci i ostatni etap prac pielęgnacyjnych przeprowadzonych w latach 2017-2019 na łącznie 75 dębach szypułkowych - pomnikach przyrody, rosnących w Alei Dębowej w Płowężu, gm. Jabłonowo Pomorskie.

Charakterystyka projektu:

  • Ilość łączna pomników przyrody w Alei Dębowej: 75 drzew
  • Ilość pomników poddanych pielęgnacji: 25 drzew
  • Prace poprzedzone Oceną stanu dębów metodą WID: ARLAN
  • Prace wykonane przy użyciu podnośnika o wysokości max: 30 m
  • Czas trwania prac: 5 dni


zamów projekt/ usługę

 

 

W ciągu trzech kolejnych lat 2017, 2018 i 2019 wykonaliśmy kompleksową pielęgnację 75 drzew - wszystkich pomników przyrody rosnących w tzw. Alei Dębowej w Płowężu. Wszystkie etapy prac pielęgnacyjnych przeprowadzone zostały na zlecenie Urzędu Miasta i Gminy w Jabłonowie Pomorskim w oparciu o wykonaną przez nas dokumentację „Ocena stanu dębów – pomników przyrody, rosnących wzdłuż drogi gminnej w Płowężu”. Dokumentacja ta obejmowała szczegółową ocenę wszystkich 75 dębów szypułkowych. Ocena wykonana została według współczesnej metody identyfikacji drzew stanowiących zagrożenie WID.

Przede wszystkim prace pielęgnacyjne miały uczynić pomniki przyrody bezpieczniejszymi dla otoczenia, w tym dla uczestników ruchu drogowego i sąsiadujących z Aleją budynków mieszkalnych i gospodarczych, ale również miały na celu poprawę ich stanu i kondycji biologicznej. Wobec tego priorytetem było usunięcie posuszu w całkowitym zakresie oraz ewentualna korekta koron, w tym cięcia odciążające i prześwietlające wybranych drzew. Pielęgnacja tego rodzaju ma sprawić, że zmniejsza się m. in. opór drzew na działanie wiatru, konary (po odciążeniu) są lżejsze, a przez to mniej podatne na złamania.

Podobnie jak przy realizacji etapu I i etapu II nasza firma zabezpieczyła nadzór inspektorski nad prawidłowością prac oraz bieżące kierowanie ruchem drogowym, w sytuacjach wymagających chwilowego zamknięcia pasa drogowego.

Całość pozyskanego drewna, na podstawie porozumienia z naszym Klientem, została przekazana okolicznym mieszkańcom.

Pełen zakres prac odebrany został przez przedstawicieli Urzędu Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie bez uwag.

ARLAN Architekci Krajobrazu  /  ARLAN Landscape Architects / Pielęgnacja drzew / Usługi arborystyczne

 

Galeria

◄  wróć do projektów

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.