Pielęgnacja drzew przy Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu

 

Charakterystyka projektu:

  • Ilość łączna drzew i krzewów: 19
  • Zakres pielęgnacji metodą tradycyjną: 12 drzew i krzewów
  • Zakres pielęgnacji metodą arborystyczną: 7 drzew
  • Prace wykonane przy użyciu podnośnika o wysokości max: 22 m
  • Czas trwania prac: 5 dni


zamów projekt/ usługę

 

 

Pielęgnacja drzew, bez względu na ilość drzew przeznaczonych do pielęgnacji czy gatunek/gatunki jest za każdym razem ogromnym wyzwaniem i ogromną odpowiedzialnością. Naszym zadaniem jest wykonanie pielęgnacji nie tylko z punktu widzenia interesów naszego Klienta, ale również – a może przede wszystkim – z punktu widzenia stanu drzew. Zgodnie ze współczesną wiedzą i badaniami naukowymi każda pielęgnacja powinna ograniczyć się do minimum, ponieważ stanowi istotną ingerencję w organizm drzewa. Z tego założenia wychodzimy za każdym razem, kiedy mamy przystąpić do cięć pielęgnacyjnych.

Na zlecenie ERBUD S.A. na terenie rozbudowanego Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu wykonaliśmy w 2019 roku pielęgnację łącznie 19 drzew (głównie klonów zwyczajnych) i dużych krzewów (z gatunku cis pospolity).

Specjalistyczne zabiegi pielęgnacyjne przeprowadziliśmy przede wszystkim celu poprawienia statyki drzew, usunięcia posuszu oraz usunięcia jemioły pospolitej (półpasożyta obniżającego kondycję biologiczną drzew), wyeliminowania kolizji koron z budynkiem UMK oraz w celu stabilizacji bilansu wodnego zakłóconego przez możliwe uszkodzenia w częściach podziemnych.  

Prace wykonywaliśmy przy użyciu dwóch metod tzn. w zakresie najszerszym, ze względu na możliwości operacyjne przy pomocy podnośnika koszowego, natomiast w zakresie węższym - usunięcie części konarów i gałęzi biologicznie czynnych z wnętrza koron mniejszych drzew - metodą arborystyczną, z dostępem linowym.

Realizacja prac trwała około 5 dni. Pielęgnacja drzew i krzewów wykonana została w koniecznym zakresie, zgodnie ze stwierdzonymi potrzebami oraz odebrana bez uwag przez naszego Klienta.

ARLAN Architekci Krajobrazu  /  ARLAN Landscape Architects / Pielęgnacja drzew / Usługi arborystyczne

 

Galeria

◄  wróć do projektów

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.