Referencje John`a Brookes`a

W naszej pracy zawsze podkreślamy, że architektura krajobrazu to sztuka, wymagająca dużej wiedzy, doświadczenia i ogromu zaangażowania. Dowodem na oferowaną przez nas jakość są referencje od jednego z najbardziej znanych na świecie projektantów: John'a Brookes'a.
 

Charakterystyka projektu:

  • Powierzchnia całkowita: 120000 m2
  • Powierzchnia trawnika: 35000 m2
  • Powierzchnia utwardzona: 1400 m2
  • Nawierzchnie mineralne: 3000 m2
  • Projektowana łączna ilość roślin: 3500 szt.


 

zamów projekt/ usługę

 

Z ogromną satysfakcją przedstawiam referencje otrzymane od projektanta światowej sławy – brytyjskiego architekta krajobrazu John’a Brookes’a, twórcy ponad 1000 ogrodów, 4 krotnego medalisty Chelsea Flower Show i autora 24 książek o tematyce związanej z urządzaniem przestrzeni, w tym przestrzeni prywatnej.

Referencje te są wydarzeniem tym bardziej znaczącym, że park w Kikole jest jedynym obiektem w Polsce, który angielski designer prowadzi od kilku lat. Opiekę na parkiem i kontynuowanie jego rewaloryzacji Brookes przejął po profesorze Longinie Majdeckim, nieżyjącym już wybitnym współczesnym polskim architekcie krajobrazu. Longin Majdecki był pierwszym architektem krajobrazu, który rozpoczął proces rewaloryzacji założenia w Kikole. Przy okazji warto wspomnieć, że to właśnie profesor Majdecki napisał słowo wstępne do pierwszej wydanej w Polsce książki John’a Brookes’a - Wielkiej Księgi Ogrodów.

Bezpośrednia współpraca z John’em Brookes’em była niezwykłym doświadczeniem. Po pierwsze dlatego, że moją rolą było wprowadzanie w życie ogólnych planów Brookes’a, których szczegółowe rozwiązania poddawane były jego późniejszej kontroli i ocenie, ale również dlatego, że miałem do czynienia z profesjonalistą, z 50-letnim doświadczeniem w zawodzie, bardzo cenionym na całym świecie.

Była to wyjątkowa okazja ogromnego poszerzenia horyzontów zawodowych i wniosła do mojej pracy wiele cennych wskazówek.

ARLAN Architekci Krajobrazu  /  ARLAN Landscape Architects

 

Galeria

◄  wróć do projektów

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.