Rewitalizacja ogrodu w Grabowcu - cz. 2

Stale rośnie liczba Klientów nabywających nieruchomości - najczęściej dom z już istniejącym ogrodem - którzy zwracają się do nas i zlecają wykonanie kompleksowej rewitalizacji przestrzeni czyli najkrócej mówiąc odświeżenia i uporządkowania.

Charakterystyka projektu:

  • powierzchnia całkowita: 2000 m2
  • powierzchnia trawnika: 610 m2
  • powierzchnie utwardzona: 470 m2
  • plac zabaw z nawierzchnią EPDM: 50 m2
  • powierzchnia grysu ozdobnego: 620 m2
  • duże drzewa i krzewy: 68 szt.
  • infrastruktura: system oświetlenia, system nawadniania, niecka wodna z filtracją i dyszami fontannowymi
     

zamów projekt/ usługę

 

Coraz częściej zwracają się do nas Klienci, którzy kupili nieruchomość (najczęściej dom z ogrodem) i chcą zmienić otoczenie urządzone przez poprzednich właścicieli, dostosowując je do własnych, indywidualnych potrzeb i upodobań. Z przyjemnością podejmujemy się takich tematów, ponieważ jest to zadanie stanowiące nie rzadko większe wyzwanie dla projektanta, niż kreowanie zagospodarowania przestrzeni od nowa.

O rewitalizacji ogrodu w Grabowcu pisaliśmy w artykule opublikowanym na podstronie Projekty / Design, w dziale "Ogrody nowoczesne", prezentując wizualizacje opracowane na podstawie zaakceptowanego projektu ("Rewitalizacja ogrodu w Grabowcu", część 1).

Faktem jest, że ogród został przebudowany niemal w 100%. Pojawiły się nowe funkcje: mini plac zabaw z bezpieczną nawierzchnią Euroflex, boisko do koszykówki, drewniany domek gospodarczy, zadaszony kojec dla psów wraz z psią toaletą oraz nowoczesna forma wodna - w rodzaju minifontanny z podświetlonymi nocą dyszami spieniającymi. Wszystko to zostało wcześniej przewidziane w projekcie i wykonane na zamówienie, zgodnie z wytycznymi zawartymi w naszej dokumentacji.

W stosunku do wyglądu sprzed rewitalizacji znacząco podniesiony został poziom terenu, miejscami nawet o około 35-40 cm. Wymieniona została całkowicie nawierzchnia podjazdu, ze znacznym jego rozbudowaniem o rondo i pięć miejsc parkingowych. Betonowa kostka brukowa została zastąpiona kostką granitową, bardzo dokładnie ułożoną, co ma ogromne znaczenie w przypadku materiałów naturalnych. Wprowadzone zostały również tzw. przedepty ogrodowe - alejki z luźno, ale rytmicznie ułożonych w trawniku płyt Libet Venetia Verno.

Już na etapie projektowania ogrodu przewidzieliśmy maksymalne wykorzystanie istniejących roślin ale mimo to wprowadzona została cała masa nowych nasadzeń, w tym trzy około 6-7 metrowej wysokości drzewa: platan klonolistny, klon czerwony oraz brzoza pożyteczna odmiany Doorenbos, o pięknej białej korze.

Rewitalizacja przyczyniła się do znaczącego uporządkowania przestrzeni, wprowadzenia nowych funkcji (z jednoczesną poprawą funkcjonalności ogrodu) oraz zdecydowanej poprawy jego wyglądu. Zwiększona ilość roślin stanowi doskonałe tło dla nowych atrakcji, chroniąc jednocześnie intymną, prywatną atmosferę tego bardzo atrakcyjnego do mieszkania miejsca.

ARLAN Architekci Krajobrazu  /  ARLAN Landscape Architects

 

Galeria

◄  wróć do projektów

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.