Sadzenie dużych drzew. Grabowiec.

Na stosunkowo niewielkiej przestrzeni całkowicie przeprojektowaliśmy istniejący ogród. W kolejnej fazie nasza firma nadzorowała kompletny proces przebudowy ogrody wg. wykokanego przez nas projektu. W ramach tej przebudowy posadziliśmy kilkadziesiąt dużych krzewów i kilka dużych drzew.

Charakterystyka zadania:

  • Powierzchnia całkowita: 2000 m2
  • Ilość dużych krzewów: 88 szt.
  • Ilość dużych drzew: 3 szt.
  • Obwody pni drzew: 30 cm
  • Stabilizacja podziemna brył korzeniowych: PLATIPUS 3 szt.
  • Przygotowanie stanowisk i sadzenie: 2 dni

zamów projekt/ usługę

 

 

Dlaczego nasi Klienci zamawiają duże drzewa czy duże krzewy (a często jedno i drugie)? Odpowiadając na to pytanie trzeba sobie uświadomić ile lat rośnie drzewo, zanim osiągnie rozmiary, które ewentualnie chcemy kupić. Najczęściej sprzedajemy drzewa o wielkości obwodu pnia wynoszącym od 20 do 50 cm. Przedział wiekowy tych drzew to mniej więcej od 15 czy 20 do 30 lat. Jeżeli czas ma dla nas znaczenie, a dla większości Klientów ma bardzo duże, to decyzja jest znacznie ułatwiona. Nie chcą czekać 20 czy 30 lat, skoro efekt można mieć niemal "od ręki".

Duże drzewa z gwarancją.

Gwarancja na przyjęcie się drzew ma duże znaczenie. Drzewa przekraczające 20 cm obwodu pnia czy duże krzewy (przy okazji wspomnienia dużych krzewów nie da się określić ich średniej wielkości, ponieważ są bardzo różnorodne; w przypadku jednego gatunku duży krzew będzie miał 1 m wysokości, zaś w przypadku innego 4 m) nie są roślinami tanimi. Szkółka, żeby wyhodować duże egzemplarze drzew i krzewów przez wiele lat musi się nimi zajmować. Dbać o nie, podlewać, przesadzać, podcinać bryłę korzeniową (dla jej zagęszczenia i zmniejszenia rozmiarów), nawozić i opryskiwać w miarę potrzeb. Z kolei Klientom zależy, by kupienie dużego drzewa czy krzewu nie było obarczone zbyt wysokim ryzykiem. Drzewa i krzewy są przygotowane w szkółce w taki sposób, by przy właściwej pielęgnacji - polegającej głównie na podlewaniu - przyjąć się w nowym miejscu. Naturalnie nie każda roślina przyjmie się w każdych warunkach. Niektóre z nich wymagają lepszego podłoża, stanowisk osłoniętych od wiatru lub zapewnienia innych parametrów. W tym zakresie zawsze doradzamy Klientom, ponieważ nam zależy na przyjęciu się każdego drzewa i krzewu.

Natychmiastowy efekt.

To niepodważalny atut dużych drzew i krzewów. Sprowadzając i sadząc duże rośliny jesteśmy w stanie osiągnąć niemal natychmiastowy efekt. Ogród zakładany od przysłowiowego "zera" może w ciagu kilku- kilkunastu dni stać się ogrodem, którego wiek można określić na 30 lat. Stąd też nasze hasło "Wyobraź sobie 30-letni ogród, który powstał w 3 dni (...)".

Niezwykle prosty jest proces samego zamówienia i dostawy drzew czy krzewów. Każdy Klient otrzymuje od nas bezpłatną ofertę. Po zaakceptowaniu jej warunków i domówieniu wszystkich szczegółów rezerwujemy wszystkie zamówione rośliny. Będąc cały czas w kontakcie z Klientem nasz reprezentant dokonuje bezpośredniej selekcji drzew czy krzewów w szkółce wybierając osobiście najładniejsze egzemplarze. Jeśli Klient sobie życzy możemy również przesłać zdjęcia roślin. Zamówione rośliny przyjeżdżają zazwyczaj w ciągu tygodnia lub dwóch, zależnie od aktualnej ilości zamówień i możliwości transportowych. Są jednak wykopywane najwcześniej na dzień przed transportem. Jadą od kilkunastu godzin do max. dwóch dni. W międzyczasie my lub Klient organizujemy sadzenie drzew / krzewów. W wybranych wcześniej miejscach przygotowujemy odpowiednio duże doły, odpowiednio zaprawione (jeśli jest taka konieczność). Może to również wykonać zespół czy pracownicy naszego Klienta, jeśli Klient dysponuje odpowiednio znającymi temat osobami. Wówczas odbywa się to jednak pod naszym nadzorem.

W dniu, w których drzewa czy krzewy zostają dostarczone od razu też powinny być posadzone, ustabilizowane (specjalnym systemem podziemej stabilizacji brył korzeniowych) i podlane. Po zakończeniu procesu sadzenia Klient otrzymuje od nas dokument nazwany "Zalecenia pielęgnacyjne dla dużych drzew / krzewów" zawierający podstawowe instrukcje pielęgnacyjne. Trzeba mieć świadomość, że wraz z posadzeniem ostatniej rośliny rozpoczyna się proces ich pielęgnacji oraz obserwacji. Otoczenie bardzo się zmienia kiedy pojawiają się w nim duże drzewa. Właśnie dzięki temu osiągamy natychmiastowy efekt.

* * * * *

Wszystkich zainteresowanych zakupem dużych drzew serdecznie zapraszamy do kontaktu: arlan@arlan.pl lub 510 200 110.

ARLAN Architekci Krajobrazu  /  ARLAN Landscape Architects

 

Galeria

◄  wróć do projektów

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.